O marce Smoby

Smoby jest wiodącym francuskim producentem zabawek tworzącym swoje produkty z myślą o dzieciach, począwszy od tych najmłodszych, kilkumiesięcznych, po starszych, kilkuletnich urwisów tryskających na co dzień niespożytą energią.

Dzięki zabawkom Smoby każdego dnia dzieci mogą tworzyć swoją niepowtarzalną historię i rozwijać wyobraźnię. Smoby, dostarczając produkty z myślą o rozwoju dziecięcych zdolności oraz ich bezpieczeństwu, odpowiada na potrzeby zarówno dzieci jak i rodziców. Z kolei duża różnorodność produktów (wczesnoszkolne, role play, lalki i akcesoria, sztuka i rzemiosło, zabawki outdoorowe, jeździki, hulajnogi i rowerki), umożliwia marce Smoby spełnienie wielu dziecięcych marzeń, a rodzicom daje gwarancję dobrego wyboru zabawek dla swoich pociech.

Filozofia marki

Dorastanie nigdy nie było tak zabawne!

Pragniemy towarzyszyć dzieciom na każdym etapie ich rozwoju. Tworzyć innowacyjne zabawki edukacyjne, z radością pomagając im odkrywać świat. Wytwarzać produkty o współczesnym wzornictwie i kolorach, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię, nie zapominając jednocześnie o etycznych walorach ich rozwoju.
 

SMOBY oznacza:

 • Funkcjonalne zabawki dostarczające wartościowej rozrywki
  Rozwijane przez francuskich projektantów.
 • Bezpieczeństwo podczas zabawy
  Do produkcji wykorzystywane są bezpieczne dla zdrowia materiały. Wszystkie produkty są zgodne z europejskimi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa zabawek.
 • Zdrowy rozwój
  Poprzez dopasowane do wieku zabawki, które stymulują i pomagają rozwijać dziecięce zmysły.
 • Doskonałą jakość wykonania i trwałość
  Dzięki wykorzystaniu najlepszej jakości materiałów oraz najnowszym metodom produkcyjnym.
 • Zaangażowanie w ochronę środowiska
  Aby chronić środowisko, wykorzystujemy materiały nadające się do recyklingu. Wdrożyliśmy zrównoważoną politykę rozwoju,
  aby zmniejszać wpływ na środowisko naturalne z myślą o przyszłych pokoleniach. Uzyskaliśmy certyfikat ISO 50001 w dniu 20 lipca 2015 r.

Historia

Trochę historii ...
 
 • 1924: Utworzenie firmy w Lavans-les-Saint-Claude we Francji pod nazwą Moquin-Breuil, początkowo specjalizująca się w produkcji rur drewnianych.
 • 1947: Po drugiej wojnie światowej firma poświęciła się produkcji artukułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych.
 • 1978: Firma Moquin-Breuil zmienia nazwę na Smoby i rozpoczyna produkcję zabawek.
 • 2003-2005: Dokonanie zakupu firm produkujących zabawki: Lardy, Monneret, Majorette, Solido oraz Berchet.
 • 2007: Smoby-Majorette zaczyna generować straty prowadzące do upadłości. Zostaje wszczęte postępowanie upadłościowe.
 • 2008: SIMBA DICKIE GROUP otrzymuje od Sądu Gospodarczego w Jurze zgodę na przejęcie części byłego Smoby SA. Powstaje nowa spółka Smoby Toys SAS. Główna siedziba firmy pozostaje jednak we Francji.
 • 2009: Smoby Toys po raz pierwszy pojawia się na targach zabawkarskich w Norymberdze jako nowa marka należąca do SIMBA DICKIE GROUP.
 • Dziś Smoby Toys znów jest jednym z wiodących producentów zabawek outdoorowych, role play, wczesnoszkolnych oraz jeżdżących.

Francuska tożsamość


Założone w Lavans les St Claude w swej historycznej siedzibie, Smoby wykorzystuje zalety swej spuścizny producenta plastiku, gwarantując kreatywność, jakość i optymalne wykonanie dla pełnego komfortu zabawek. Tam, w idyllicznej wiosce Arinthod, produkty Smoby produkowane są w jednej z najnowocześniejszych fabryk zabawek w Europie na powierzchni 40 000 metrów kwadratowych.

Perfekcyjna jakość wykonania


Od 1942 roku Smoby specjalizowało się w obróbce metalu, przetwarzaniu tworzyw sztucznych i pracy z tkaninami. Dziś korzystając z tego wieloletniego doświadczenia projektuje, rozwija i produkuje genialne zabawki dostosowane do potrzeb dzieci i rodziców.
 

 
Znak CE (Communauté Européenne) wskazuje, że produkt spełnia minimalne wymagania odpowiednich dyrektyw UE. Każdy producent musi umieścić znak CE na wszystkich produktach objętych zakresem dyrektyw UE (np. zabawek). Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić: http://www.tuv.com/
 
Umieszczenie znaku bezpieczeństwa GS (GS / geprüfte Sicherheit = bezpieczeństwo testowane) jest opcjonalne. Stosowany w dziedzinie bezpieczeństwa dla konsumentów i przemysłu ma na celu zagwarantowanie, że produkty są zgodne z wymaganiami bezpieczeństwa technicznego oraz że są regularnie testowane i monitorowane przez niezależną, zatwierdzoną jednostkę. Nagroda jest regulowana przez niemiecką ustawę o bezpieczeństwie urządzeń i produktów (GPSG: Geräte- und Produktsicherheitsgesetz). Smoby ma swoje produkty testowane pod kątem bezpieczeństwa przez certyfikowane centrum testowe GS LNE (Laboratoire National de Métrologie et d'Essais) w Paryżu.
 
Większość produktów Smoby jest opracowywana, projektowana i produkowana we Francji. Z siedzibą we francuskim regionie Jura, kolebce francuskiej zabawki, doświadczenie pracowników Smoby jest niezrównane
i gwarantuje optymalny poziom kreatywności, jakości i wykonania dla maksymalnej rozrywki i przyjazności użytkownika. Wysokiej jakości materiały i najnowsze metody produkcji gwarantują najwyższą jakość.
 

 
Zakład produkcyjny Smoby dla rowerów trójkołowych, wózków dziecięcych i huśtawek metalowych znajduje się w Alicante w Hiszpanii. Jakość i doświadczenie "Made in Europe" oznaczają również doskonałe cechy produktu
i długotrwałą rozrywkę.
Dzięki zastosowaniu koncentratów (kolorowych granulek) z wysoką stabilnością UV, produkty SMOBY nie blakną
i pozostają stabilne nawet po długim okresie narażenia na działanie promieni słonecznych.